Azərbaycan Türkiyəyə neft ixracını 5 dəfəyədək artırıb
Türkiyə bu ilin yanvar ayında Azərbaycandan 19 milyon 543 min dollar dəyərində neft idxal edib.
ABB-nin dəstəyi ilə keçirilmiş “EY İlin İş Adamı Müsabiqəsi”nin qalibi seçildi!
ABB-nin baş sponsorluğu, bp-nin maliyyə tərəfdaşlığı ilə EY Azərbaycan şirkətinin təşkil etdiyi “EY İlin İş Adamı Müsabiqəsi”nin qalibi seçilib.
Müsabiqənin builki qalibləri “Berry Blues by We Grow” şirkətinin təsisçiləri İlyas Əhmədov və Mehri Əhmədova olublar. Onlar 19 finalçı arasından seçiliblər. Qaliblər Azərbaycanı Monakoda - müsabiqənin beynəlxalq mərhələsində təmsil edəcəklər.
Mağazada müştəri bir məhsula istəməyərək zərər verirsə, bunu kim ödəməlidir? Dəyəri az da olsa, bu sual insanları maraqlandırır.
Ağdam kəndlərinin xarici su təchizatı 19 milyon manata başa gələcək
“Tikilməkdə Olan Obyektlərin Müdiriyyəti” publik hüquqi şəxs Ağdamda 19,1 milyon manatlıq su və kanalizasiya layihəsi elan edib
Banco. az xəbər verir ki, “Tikilməkdə Olan Obyektlərin Müdiriyyəti” publik hüquqi şəxsi tərəfindən rayonun bəzi kəndlərində xarici su təchizatı və kanalizasiya sisteminin tikintisi ilə bağlı müsabiqəyə start verilib.
“S&P” Azərbaycanın bank sektoru üzrə sahəvi risk reytinqini yüksəldib
“S&P Global Ratings” beynəlxalq reytinq agentliyi illik əsasda həyata keçirdiyi Bank Sektorunun Ölkə Risk Qiymətləndirməsi (BİCRA) prosesi çərçivəsində Azərbaycanın bank sektorunun sahəvi risk komponenti üzrə reytinqini yaxşılaşdıraraq 8-ci səviyyədən 7-ci səviyyəyə endirib, iqtisadi risk komponenti üzrə proqnozu isə “stabil”dən “pozitiv”ə dəyişib.
Bu ölkələrin vətəndaşları Azərbaycana vizasız səfər edə biləcək
15 fevral 2026-cı ildən 15 fevral 2027-ci ilədək Səudiyyə Ərəbistanı, Oman, Küveyt və Bəhreyn vətəndaşları Azərbaycan Respublikasının ərazisinə vizasız qaydada daxil ola biləcəklər.
Banco.az xəbər verir ki, qərara əsasən, adıçəkilən ölkələrin vətəndaşları bir il ərzində Azərbaycana 3 dəfə vizasız səfər etmək hüququna malikdirlər. Hər giriş zamanı ölkədə qalma müddəti 30 günə qədər müəyyən edilib.
Bildirilib ki, qeyd olunan dövlətlərin vətəndaşları 4-cü dəfə ölkəyə daxil olmaq istədikləri təqdirdə etibarlı viza təqdim etməlidirlər.
Orxan Ismayılov: 2025-ci il AccessBank üçün sabit artım və dayanıqlı maliyyə nəticələri ili oldu
AccessBank-ın İdarə Heyəti Sədrinin müavini, Baş Maliyyə İnzibatçısı Orxan İsmayılovla müsahibə.
2025-ci ili AccessBank üçün maliyyə nəticələri baxımından necə dəyərləndirirsiniz? İlin yekunları ilə bağlı hansı əsas məqamları qeyd etmək istərdiniz?
"Azərbaycanda biznes mühiti tədricən yaxşılaşır"
Azərbaycanın biznes mühiti tədricən yaxşılaşır.
Bakıdakı qanunsuz tikililərlə bağlı tapşırıqlar verildi
Xəbər verdiyimiz kimi, Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətində paytaxtın rayon icra hakimiyyətlərinin başçıları və şəhər kommunal xidmətlərinin rəhbərlərinin iştirakı ilə növbəti müşavirə keçirilib.
Toplantıda rayonlarda qanunsuz tikintilərin monitorinqinin nəticələrinə dair görüntülər təqdim edilib.
Azərbaycanda elektron siqaretlərin satışına görə 5 min manat cərimə tətbiq ediləcək
Elektron siqaretlərin və onların komponentlərinin idxalı, ixracı, istehsalı, topdan və pərakəndə satışı və satış məqsədilə saxlanılmasına görə cərimə müəyyənləşir.
Banco.az xəbər verir ki,  bu, parlamentin Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu komitəsinin bu gün keçiriləcək iclasında müzakirəyə çıxarılan İnzibati Xətalar Məcəlləsinə təklif edilən dəyişiklikdə əksini tapıb.