“Google” iPhone təqdimatından əvvəl Pixel 10a-nı təqdim edib
Müəllif: Tamara Mustafayeva, Banco.az
“Google” iPhone təqdimatından əvvəl Pixel 10a-nı təqdim edib.
Azərbaycanda kirayə qiymətləri 8%-dək artıb
2025-ci ilin yekununda Azərbaycanda kirayə qiymətləri illik müqayisədə 7,8% artıb.
2025-ci il ərzində Blumberq ticarət sistemində banklar arasında ümumi həcmi 65.4 mlrd. manat olan 3661 ədəd əqd bağlanıb.
Azərbaycan ötən il İndoneziyadan smartfon idxalını kəskin artırıb
Ötən il Azərbaycana xaricdən 457,3 milyon ABŞ dolları dəyərində 1 milyon 344 min 329 ədəd smartfon gətirilib.
Dövlət Statistika Komitəsinin məlumatına görə, bu, 2024-cü ilin göstəricisindən dəyər ifadəsində 4 % çox, kəmiyyət olaraq – 11 % azdır.
Yanvarda Azərbaycan xaricdən qarğıdalı alışını azaldıb
Azərbaycana 2026-cı ilin yanvar ayında 1 milyon 411 min ABŞ dolları dəyərində 7 min 579 ton qarğıdalı idxal edilib.
Azərbaycan fiskal qaydaların tətbiqi sayəsində büdcə siyasətinin şəffaflığını gücləndirib.
Bu barədə Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (EBRD) 2026-2030-cu illər üçün İqtisadi İdarəetmə Strategiyasında qeyd edilib.
Azərbaycanın qonşularında ən sürətli internet hansı ölkədədir?
Bu ilin yanvar ayında mobil internetin sürətinə görə 103 ölkə arasında Azərbaycan 92.63 Mbps sürətlə 52-ci yerdə qərarlaşıb. Ötən ay ölkəmizdə genişzolaqlı internetin orta sürəti isə 89.88 Mbps (81-ci) olub.
Qızılını Expressbanka gətirənlər 50 000 manatadək kredit götürə bilərlər. Kredit müraciəti üçün tək şəxsiyyət vəsiqəsi yetərlidir.
Belə ki, aylıq sadəcə 1.5%-dən başlayan faiz dərəcəsi ilə 50 000 manatadək təklif olunan qızıl təminatlı krediti 36 ayadək müddətdə əldə etmək mümkündür.
Həm dünyada, həm də ölkəmizdə kiberdələduzluqla bağlı həyəcan təbilinin çalındığı bir vaxtda insanlar hər gün yeni üsullarla aldadılırlar. Dələduzlar müxtəlif yollarla insanların inam və etibarını qazanaraq onları çıxılmaz vəziyyətə salır. Son zamanlar isə vətəndaşlara məxsus fiziki bank kartlarının aldadılaraq ələ keçirilməsi ilə bağlı dələduzluq halları artıb.