2025-ci ildə Azərbaycana Rusiyadan 698,758 milyon ABŞ dolları dəyərində 1,527 milyon ton bitumlu süxurlardan alınmış xam neft və neft məhsulları idxal olunub.
Bu barədə Dövlət Statistika Komitəsi xəbər verir.
"Express Lombard" ASC-nin səhmlərinin müvafiq olaraq 45 %-nə və 10 %-nə nəzarət edən Rifat Həsənov və Leyla Cabbarova paylarını digər səhmdar Nicat Həsənova bağışlayıb.
Bununla da, 3-cü səhmdar şirkətə tam sahib olub.
2025-ci il ərzində Mərkəzi Bank 170 not hərracı keçirib.
BP şirkəti "Azəri-Çıraq-Günəşli" (AÇG) neft yatağının və "Şahdəniz" qaz yatağının operatoru kimi bu gün platformalardakı qazma qurğularının əməliyyatları və texniki xidmət işləri üzrə "SOCAR AQŞ" və ABŞ-nin "Helmerich & Payne" (H&P) şirkətinin birgə müəssisəsi olan "Turan Drilling & Engineering Company" MMC ilə müqavilənin yeniləndiyini elan edib.
Vətəndaşların səyahət imkanlarının asanlaşdırılması və ölkələr arasında əlaqələrin gücləndirilməsi məqsədilə Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının, Oman Sultanlığının, Küveyt Dövlətinin və Bəhreyn Krallığının ümumvətəndaş pasportlarına malik olan vətəndaşlarının 2026-cı ilin 15 fevral tarixindən 2027-ci ilin 15 fevral tarixinədək Azərbaycan Respublikasının ərazisinə daxil olması üçün viza tələbi ləğv edilmişdir.
Əmtəə bazarlarında qızılın bir troya unsiyası (31,1 qram) üzrə fyuçerslərin qiyməti artıb.
Dünya bazarlarında "Azeri Light" (CIF) markalı Azərbaycan nefti bahalaşıb.
Banco.az xəbər verir ki, Azərbaycan neftinin 1 barelə olan qiyməti 2,03 ABŞ dollar və ya 2,95% artaraq 70,95 ABŞ dollarına bərabər olub.
Qeyd edək ki, Azərbaycan neftinin əvvəlki qiyməti 68,92 ABŞ dolları təşkil edib.
ABŞ Dövlət Departamenti İranda etirazları boğmaq üçün zorakılıqdan istifadə etmək və internetə çıxışı məhdudlaşdırmaqda ittiham olunan 18 İran rəsmisini sanksiya siyahısına əlavə etdiyini açıqlayıb.
Facebook-un qurucusu Mark Zukerberq məhkəmədə şahid qismində çıxış edərək, "Instagram" platformasında yeniyetmələrin cəlb olunması və 13 yaşdan aşağı istifadəçilərə aid hesabların nəzarət mexanizmləri barədə sualları cavablandırıb.