Ləğv edilmiş "Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı" QSC-nin baş direktoru Taleh Ziyadova yeni vəzifə verilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov onu özünə müşavir təyin edib.
Süni intellektin sürətli inkişafı əmək bazarının gələcəyi ilə bağlı suallar doğurur. Bəzi işlərin sıradan çıxacağı da müzakirə edilir.
İnvestisiya dünyası əslində hər birimiz üçün yeni imkanlar və fərqli bir gələcək deməkdir. Yelo Bank əməkdaşlarının bu sahədəki biliklərini artırmaq və onlara yeni maliyyə üfüqləri açmaq məqsədilə ilk 'Yelo İnvestisiya Paneli' tədbirini keçirib.
Dövlət Gömrük Komitəsinin məlumatına görə, ötən ay ölkədən 2 milyard 291 milyon 732 min kubmetr təbii qaz ixrac edilib.
2025-ci ildə Azərbaycandan Suriya Ərəb Respublikasına 120.1 milyon ABŞ dolları dəyərində 350 milyon
Azərbaycan 2026-cı ilin yanvar ayında 1 milyard 238 milyon 82 min ABŞ dolları dəyərində 2 milyon 642 min 930 ton neft ixrac edib.
“S&P Global Ratings” “Kapital Bank”ın kredit reytinqini təsdiqləyib və bank üzrə proqnozu “müsbət” səviyyədə saxlayıb.
Agentlik Kapital Bankın uzun və qısamüddətli emitent kredit reytinqlərini “BB-/B” səviyyəsində təsdiqləyib və proqnozun “müsbət” olduğunu bildirib.
“Kontakt” mağazalar şəbəkəsi müştərilərinə tarixinin ən böyük pul mükafatını – 100 000 AZN-dək uduş imkanı təqdim edir. Hər kəsi sevindirməyi hədəfləyən “Kontakt” oyunun qaydalarını müştərilərin xeyrinə dəyişdi. İndi atmaq istədiyiniz qoşanı özünüz seçirsiniz və böyük mükafata aparan yolu özünüz müəyyənləşdirirsiniz.
Aylıq kredit ödənişlərinizi azaltmaq istəyisinizsə, “Unibank”ın yeni kampaniyası sizin üçündür. İndi digər banklardakı kreditlərinizi “Unibank”a gətirərək, illik faiz dərəcəsinə 7 %-dək endirim əldə edə bilərsiniz. Kampaniya fevralın sonunadək davam edəcək.