AccessBank tender - ELAN EDİR
AccessBank QSC Elastic Observability annual subscription 2026 tenderi elan edir
AccessBank QSC maraqlanan təşkilatları tenderdə iştirak etməyə dəvət edir.
Bankın məlumatında deyilir ki, Elastic Observability annual subscription 2026 tenderi elan olunub.
Tenderdə iştirak etməkdə maraqlı olan şirkətlər ətraflı məlumat əldə etmək üçün [email protected] elektron ünvanına, yaxud (+994 55) 505 69 59 nömrəsinə müraciət edə bilərlər.
Azərbaycan fermerləri yaxın günlərdə subsidiya almağa başlayacaq
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Aqrar Kredit və İnkişaf Agentliyi (AKİA) 2025–2026-cı əkin ili üzrə payızlıq əkinlər və çoxillik əkmələrə görə subsidiya ödənişlərinə yaxın günlərdə başlayacaq.
Banco.az nazirliyə istinadən xəbər verir ki, bu barədə AKİA-nın dövlət dəstəyi şöbəsinin müdiri Rəşad Fəttahov məlumat verib.
Əhali ötən ay tibbi ləvazimatlara 141 mln. manat xərcləyib
2026-cı ilin yanvar ayında Azərbaycanın pərakəndə ticarət şəbəkəsində istehlakçılar tərəfindən əczaçılıq məhsulları və tibbi ləvazimatlara 141.1 mln. manat xərclənib.
Ötən il "Şahdəniz" yatağından hasil edilən qazın həcmi açıqlanıb
2025-ci il ərzində Şahdəniz yatağından Azərbaycan (SOCAR-a), Gürcüstan (GOGC şirkətinə), Türkiyə (BOTAŞ şirkətinə) bazarlarına, çoxsaylı obyektlər üçün BTC-yə və Avropadakı alıcılara qaz çatdırılması davam edib.
Bu barədə yatağın operatoru "BP-Azerbaijan" şirkətinin tərəfdaşları ilə birgə 2025-ci ilin yekunları üzrə biznesə dair yaydığı məlumatda qeyd edilib.
Minimal komissiya ilə xaricə köçürmə fürsətini qaçırma!
Yelo Bank-ın xaricə pul köçürmələri üzrə başlatdığı kampaniyasının bitməsinə saylı günlər qaldı. Əgər ABŞ, Kanada, Türkiyə, Sinqapur Koreya və ya Avropa ölkələrinə pul göndərməyi planlaşdırırsansa, bu fürsətdən yararlanmağa tələs.
"Gemini" istifadəçilərə artıq Azərbaycan dilində də təqdim olunur
"Google" şirkətinin "Gemini" süni intellekt modeli rəsmi olaraq Azərbaycan dilində istifadəyə verilib.
Bu barədə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi məlumat yayıb.
AMB “A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı”na icrası məcburi göstəriş verib
Azərbaycan Mərkəzi Bankı (AMB) “A-Solutions Elektron Pul Təşkilatı” MMC-yə icrası məcburi göstəriş verib.
“Mercedes-Benz”in xalis mənfəəti kəskin azalıb
Almaniyanın avtomobil istehsalçısı "Mercedes-Benz"in  2025-ci ildə xalis mənfəəti təxminən yarıya qədər azalıb, gəliri isə 9,2% azalıb.